Atgal <br />
<b>Notice</b>:  Use of undefined constant icon_text - assumed 'icon_text' in <b>/home/liumas/domains/kaunas.rekviem.lt/public_html/wp-content/themes/rekviem/template-news.php</b> on line <b>14</b><br />
Naujienos


Notice: Use of undefined constant icon_text - assumed 'icon_text' in /home/liumas/domains/kaunas.rekviem.lt/public_html/wp-content/themes/rekviem/template-news.php on line 15
Naujienos

Laidotuvių ceremonijų planuotojai – jau ir Lietuvoje

Kaip reaguotumėte, jei į atsisveikinimą su neseniai Anapilin išėjusiu artimuoju atvykę nurodytu adresu rastumėte ne laidojimo namus, o restoraną, muziejų ar net parką? Gal tai nestebintų, jei žiūrėtume vieną iš amerikietiškų filmų, tačiau Lietuvoje tokie atsisveikinimo scenarijai – naujiena.

Plačiau

Kad laidotuvės neištuštintų kišenių: ką naudinga žinoti?

Žmonės dažnai klaidingai įsitikinę, kad reikšmingiausia ir didžiausia – paties kremavimo kaina, tačiau iš tiesų didžioji „liūto dalis“ tenka papildomoms paslaugoms.

Plačiau

Tyrimas: 63 proc. gyventojų žino, kokiu būdu norėtų būti palaidoti

Per pastaruosius devynerius metus visuomenės požiūris į kremavimą reikšmingai pasikeitė: jeigu 2008 m. šis laidojimo būdas buvo priimtinas tik 24 proc. šalies gyventojų, tai šiandien – jau 78 proc.

Plačiau

Tyrimas: kiek kainuoja laidotuvės ir kas sudaro didžiausią laidotuvių išlaidų dalį?

Net 84 proc. apklaustųjų nemano, jog brangesnėmis laidotuvėmis parodoma didesnė pagarba mirusiajam. Tyrimas atskleidžia, kiek galėtų kainuoti laidotuvės ir kas sudaro didžiausias jų sąnaudas.

Plačiau

Didžioji šalies gyventojų dalis norėtų modernių laidotuvių

Kelių dienų šarvojimas, naktinis budėjimas prie mirusiojo kūno, raudos ir kitos gedulingų laidotuvių tradicijos po truputį keliauja užmarštin – 63 proc. gyventojų linkę į modernesnį artimojo išlydėjimą, ir tik vos 7 proc. nesutinka atsisakyti tradicijų.

Plačiau

JAV gyvenančią lietuvę nustebino Lietuvoje pakitusios laidotuvių tradicijos

Po truputį tampa įprasta kreiptis ir laidotuvių ceremonijų planuotojus. JAV gyvenanti Danguolė M. sako buvusi maloniai nustebinta tokių paslaugų tėvynėje kokybe ir dalijasi laidotuvių tradicijų Lietuvoje ir už Atlanto potyriais.

Plačiau

Laidotuvių tradicijos pasaulyje: nuo džiaugsmingos šventės iki erotinio šou

Ritualinių paslaugų centro „Rekviem“ laidotuvių ceremonijų planuotoja Rūta Cimarmanaitė pastebi, kad, priešingai nei yra įsitikinę daugelis lietuvių, atsisveikinimo ceremonija neturi vieno teisingo scenarijaus, o tai geriausiai parodo kitų šalių laidotuvių tradicijos.

Plačiau

Niekas apie tai nekalba, bet… 8 mitai apie laidotuves

Daugelis su laidotuvėmis susijusių įsitikinimų yra klaidingi ir netgi spėję tapti mitais. Pateikiame pačius populiariausius stereotipus bei jų paneigimus ir kviečiame pažiūrėti iš naujo į paskutinį atsisveikinimą.

Plačiau

Kodėl žmonės bijo kalbėti apie mirtį?

Visuomenė stengiasi ignoruoti mirties temą ir nesikalba apie tai su artimaisiais. Psichologė L.Rimkutė pastebi, kad šiuolaikinių žmonių nekalbėjimas apie mirtį glaudžiai susijęs su noru rinktis lengvesnį kelią – daugelis linkę užsimerkti prieš tuos dalykus, kurių bijo.

Plačiau

Naujausios laidotuvių tendencijos: ekologija, „medžių kapavietės“, 3D spausdinamos urnos

Šių metų tendencijos, į kurias gręžiasi laidojimo paslaugos visame pasaulyje – ekologiškumas ir personalizacija, asmeninis požiūris į kiekvieną, susidūrusį su artimojo netekimu.

Plačiau

Išankstinis laidotuvių planavimas: protėviams – įprasta, šiandieniniam žmogui – naujovė

Savo laidotuvių planavimas: ar būsite palaidoti taip, kaip norėjote?

Plačiau

Kiek Lietuvoje kainuoja atsisveikinti su mirusiu artimuoju?

Portalas LRT.lt kalbina skirtingų laidojimo namų atstovus: Kiek kainuoja tradicinės laidotuvės Lietuvoje? Kremuoti ar laidoti karste?

Plačiau
daugiau