Kaip vyksta kremavimas

Visas kremavimo procesas ,,Lietuvos krematoriume‘‘ Kėdainiuose – nuo palaikų įkėlimo į įrenginį iki kapsulės ar urnos su pelenais atidavimo – trunka 2,5–3 valandas.

 • Paruošiamas karstas

  Karstas patalpinamas ant įkėlimo mechanizmo prie kremavimo įrenginio vartų, nuimamos metalinės rankenos.

 • Atsidaro vartai

  Atsidaro kremavimo įrenginio vartai ir velionis keliauja į vidų. Iš ten sklinda šviesa ir šiluma. Tai trunka vos keletą sekundžių.

 • Vyksta kremavimas

  Po 15–20 minučių artimiesiems suteikiama galimybė stebėti, kaip vyksta kremavimas. Galite matyti vaizdą kompiuteryje arba tiesiogiai pro specialią akutę, nes per tiek laiko nudega karstas ir matosi velionio kūną apimanti liepsna. Taip pat galima virtuali atsisveikinimo stebėjimo paslauga. Artimiesiems suteikiami individualūs prisijungimai stebėti palydėjimą ir įkėlimą į kremavimo įrenginį internetu.

 • Atvėsinami kremuoti palaikai

  Kremavimo įrenginį sudaro trys sekcijos. Pirmoje vyksta kremavimas. Kremavimo kamera paprastai įkaitinama iki 800 laipsnių ir daugiau. Maždaug po valandos speciali įrenginio plokštė verčiasi ir pereinama į kitą lygį, kuriame organinės medžiagos virsta neorganinėmis, tai trunka apie valandą. Trečiajame lygyje palaikai atvėsinami.

 • Kremuoti palaikai supilami į kapsulę

  Velionio palaikai supilami į standartinę kapsulę. Jos dydis parenkamas atsižvelgiant į velionio ūgį bei svorį, kad į ją tilptų absoliučiai visi pelenai.