Atsisveikinimo būdai

Laidojimo ceremonija yra labai asmeniškas, jautrus ir simboliškas įvykis. Jo scenarijus ir eiga pilnai priklauso nuo mirusiojo valios ar jo artimųjų sprendimų, todėl gali būti labai skirtingi. Nepamirškime, kad laidotuvės nėra kasdienis dalykas mūsų gyvenimuose, tad emociškai rami ir profesionali pagalba, patarimai organizuojant laidojimo ceremonija yra labai svarbūs ir reikalingi.

Vienas iš pirmų sprendimų, kuriuos turi priimti artimieji yra laidojimo būdas.

1. TRADICINIS LAIDOJIMAS Į ŽEMĘ. Nusprendus laidoti tradiciškai, artimieji turi išsirinkti laidojimo vietą, kurioje būtų pakankamai vietos palaidoti karstą, bei nuspręsti kokios trukmės bus atsisveikinimas salėje prieš laidotuves.

2. KREMAVIMAS. Nusprendus rinktis kremavimą, galimi keli atsisveikinimo eigos variantai.Jei prieš kremaciją norėsite atsisveikinti su velioniu tai galima padaryti Rekviem atsisveikinimo namuose arba Lietuvos krematoriume esančiame Kėdainiuose.

Atsisveikinimo trukmė:
– 15 minučių atsisveikinimas salėje (Rekviem atsisveikinimo namuose arba Lietuvos krematoriume prie kremacijos įrenginio). Rekomenduojamas tik patiems artimiausiems, norintiems pamatyti ir atsisveikinti su velioniu prieš kremaciją.
– 1 val. trukmės atsisveikinimas (Rekviem atsisveikinimo namuose arba Lietuvos Krematoriumo salėje).
– Ilgesnis atsisveikinimas prie karsto organizuojamas Rekviem atsisveikinimo namuose jūsų pasirinktoje salėje. Atsisveikinimo trukmė bei kremacijos laikas derinamas individualiai.

Kremuotus palaikus urnoje galima:
-laidoti kapinėse,
-talpinti kolumbariumo nišoje
-išbarstyti pelenų barstymo lauke, jūroje (ne arčiau kaip 5 km nuo kranto) arba upėse (ne urbanizuotose teritorijose).