Kaip elgtis per laidotuves?

Laidotuvės yra susikaupimo, ramybės ir pagarbos momentas, skirtas ne tik pagerbti mirusįjį, bet ir padėti jo artimiesiems. Todėl per laidotuves susitelkite į juos, nes būtent tiems žmonėms tenka didžiausia emocinė našta. Laidotuvių metu privaloma elgtis pagarbiai, ramiai ir solidžiai, o didžiausia parama yra tiesiog ramus buvimas kartu, šalia. Tokiu būdu mes parodome įsitraukimą, nuoširdų rūpestį ir sąsaja su gedinčiais.

Emociniai patarimai

Nuolankumas ir susitaikymas su situacija yra trumpiausias kelias į vidinę ramybę. Normalu mirties akivaizdoje jaustis blogai. Pasistenkite išlikti ramus, gal net ir šaltas , tačiau jauskite nuoširdų rūpestį ir norą padėti. Būkite pasiruošęs pasiūlyti praktinę pagalbą, nes noras prisidėti rodo jūsų įsitraukimą.

Užuojauta

Pats dalyvavimas laidotuvėse jau ir yra užuojautos pareiškimas. Tiesiog apsikabinkite, paimkite už rankos ir galite nieko nesakyti. Nebijokite tiesiog tylaus pabuvimo kartu, nes būtent per tai jūs pareiškiate pačią nuoširdžiausią, tikriausią ir vertingiausią užuojautą. Geriausiai nuraminti galite pats būdamas ramus.

Gėlės

Gėlių pasirinkimas priklauso nuo ceremonijos detalių. Jei turite galimybę, išsiaiškinkite šią informaciją prieš atvykdami į laidotuves. Jei tokios galimybės neturite rinkitės labiau klasikinius variantus, kuriuos yra lengviau pritaikyti prie konkrečios situacijos: atsineškite baltų rožių, chirzantemų, lelijų ar kalijų. Atvykus į šarvojimo vietą atneštas gėles padėkite šalia karsto ar urnos taip, kad prižiūrintis personalas galėtų lengvai įkomponuoti jūsų atneštus žiedus į bendrą kompoziciją.

Pinigai

Jei nusprendėte paremti mirusiojo artimuosius finansine auka ją pasiruoškite iš anksto ir įteikite užuojautos pareiškimo metu ar įmeskite į aukų dežutę. Piniginis indėlis nėra privalomas, tačiau pastaruoju metu tampa populiarus ir simbolinis gestas, išreiškiant paramą artimiesiems.

Ritualinės tradicijos

Kaip ir visos tradicijos, keičiasi ir laidojimo ceremonijų įpročiai. Jos tampa labiau individualizuotos ir priklauso nuo mirusiojo ir jo artimųjų pasirinkimo. Bendrai pastebimos tendencijos rodo, kad šarvojimo trukmė mažėja, dažniau pasirenkamas kremavimas, mažėja religinių apeigų skaičius.