Kaip organizuojamos laidojimo ceremonijos?
Laidojimo ceremonija yra labai asmeniškas, jautrus ir simboliškas įvykis. Jo scenarijus ir eiga pilnai priklauso nuo mirusiojo valios ar jo artimųjų sprendimų, todėl gali būti labai skirtingi. Nepamirškime, kad laidotuvės nėra kasdienis dalykas mūsų gyvenimuose, tad emociškai rami ir profesionali pagalba, patarimai organizuojant laidojimo ceremonija yra labai svarbūs ir reikalingi. Juk, jei kalbėti paprastai, visi mes norime, kad laidotuvės būtų tiesiog gražios, plačiąja prasme.
Posakyje „gražiai palaidojo“ telpa viskas, ko mums reikia: profesionalumas ir pagarba, jautrumas ir orumas, ramybė ir pagalba. Ir nors galime turėti skirtingas nuomones apie tai, kas „patinka“ ar „nepatinka“, tačiau visi esame vieningi, kai kalbame apie profesionalumą tokioje jautrioje situacijoje, kaip laidotuvės.
Neįmanoma suvaldyti to, kas nesuvaldoma, tad laidojimo ceremoniją yra prasminga su artimaisiais aptarti iš anksto arba aprašyti testamente. Tada tiksliai žinoma mirusiojo valia dėl šarvojimo (kur, kiek laiko), laidojimo būdo (kremavimas ar į žemę), kapo vietos (šeimos kapavietė, naujas kapas ar kolumbariumas), laidotuvių dalyvių (ką būtina pakviesti) ir kitų pasirinkimų.
Tokio aptarimo rezultatas – lengvesnė situacija artimiesiems, kai ištinka mirtis arba, kitaip sakant, „gražios laidotuvės“.
Svarbios detalės – vaizdo filme „Kaip organizuojamos laidotuvių ceremonijos“.
Tradicijos
Nors laidojimo papročiai yra vieni stipriausių ir ilgiausiai gyvuojančių, bet paskutiniais dešimtmečiais ir jie ima keistis. Dabar Lietuvoje jau tampa įprasta, kad laidotuvės ir jų scenarijus priklauso tik nuo mirusiojo ar jo artimųjų valios.